18 kwietnia 2024

Nowe modele samochodów

od 100 do 2000000

Dobre funkcjonowanie sklepów wymaga transportu

Idziemy do sklepu i znajdujemy w nim to wszystko, co chcieliśmy kupić. Widzimy pełne półki i korzystamy z tego dobrodziejstwa, jednocześnie nie zawsze zastanawiając się nad tym, jaką drogę pokonują te wszystkie artykuły, aby mogły ostatecznie trafić w nasze ręce. A przecież, gdyby nie dobrze zorganizowany transport, to sklepy nie byłyby tak dobrze zaopatrzone, a my nie moglibyśmy spokojnie przechadzać się między półkami, porównując ze sobą różne oferty i wybierając te, które będą dla nas najlepsze.

Zastanówmy się, jak to działa

Oczywiście w pierwszej kolejności musi powstać projekt danego produktu, a następnie przy wykorzystaniu odpowiednich technologii musi on być wykonany. Kiedy już jest gotowy, producent zamawia odpowiedni transport. Na bliskie odległości będzie świetnie się sprawdzał transport drogowy, który będzie szybki i stosunkowo tani. Jeśli dany produkt będzie miał pokonać większą odległość, to trzeba będzie sprawdzić czy lepszy będzie transport statkiem czy jednak samolotem. Ale musimy dopilnować, aby był on zorganizowany możliwie najkrótszą droga i przy wykorzystaniu jak najmniejszej liczby połączeń.

Dzięki temu nie tylko skrócimy do minimum czas przewozu, ale także sprawimy, że nie będzie on droższy niż to konieczne. To ważne, bo musimy pamiętać, że im więcej zapłacimy za transport danego produktu, tym większa będzie jego finalna cena.

Czasami potrzebne są przeładowania

Co zrozumiałe, jeśli transport odbywa się ruchem drogowym, to nie ma najmniejszego problemu z przeładowaniem towaru, bo po prostu nie ma takiej potrzeby. Towar jest ładowany w jednym miejscu, a wyładowywany dopiero wówczas, gdy dotrze do miejsca docelowego. Jeśli jednak korzystamy z transportu lotniczego, morskiego albo przewozimy nasze towary w kontenerach, to wówczas taki przeładunek będzie niezbędny. To oznacza, że towar najpierw jedzie samochodem na przykład na lotnisko, tam jest ładowany na samolot, a po przylocie do docelowego kraju, ponownie jest ładowany do samochodu, którym już dociera na miejsce docelowe. Nie mniej, krótki czas takiego transportu może sprawić, że będzie się on bardziej opłacał, niż przebycie całej drogi transportem drogowym. Zwłaszcza jeśli przewożone towary mają krótki termin ważności.

Im lepiej jest zorganizowany transport na linii producent – sklep, tym większa jest szansa, że wszystkie niezbędne artykuły dotrą na sklepowe półki w ustalonym terminie, co ucieszy klientów.