24 lutego 2024

Nowe modele samochodów

od 100 do 2000000

BMW M4 GTS

Na jesiennych targach motoryzacyjnych w Tokio swój debiut miał nowy model BMW M4 GTS. Czym zaskoczył miłośników aut sportowych? Specjaliści z branży ocenili, że nowa wersja sportowego coupe wprowadza model na najwyższy technologicznie poziom. Samochód został wyposażony w splitter z możliwością regulacji oraz tylny spojler.

Ponadto zmiany wprowadzono w konstrukcji nadwozia. Maska została przeprojektowana, a do wykonania klapy bagażnika zastosowano plastik pokryty włóknem węglowym. Do budowy układu wydechowego zastosowano tytan.

Poza tym samochód posiada LED-owe światła przednie oraz nowatorskie światła tylne w technologii OLED. Sporo zmian można dostrzec również we wnętrzu pojazdu i pod maską. Mocno wyprofilowane fotele wykonano z włókna węglowego, a obszycie kierownicy z alkantary.

Auto został wyposażone w silnik benzynowy o pojemności 3 litrów. To sprawia, że pojazd posiada moc 500 KM i może rozpędzić się nawet do 305 km/h. Jak na razie wiadomo, że samochód nie będzie produkowany masowo.

Niemiecki koncern zamierza wprowadzić na rynek tylko siedemset egzemplarzy..