7 grudnia 2022

Nowe modele samochodów

od 100 do 2000000

Warto dobrze planować transport

www.orangesite.pl

Coraz częściej przewozimy różnego rodzaju towary, a to oznacza, że niezbędne jest wówczas zorganizowanie transportu. Czasami odbywa się on regularnie i wówczas warto mieć podpisaną stosowną umowę, z określoną firmą, albo samemu zadbać o niezbędną flotę samochodów, tak abyśmy mogli swobodnie przewozić nasze towary. Ale czasami taki transport jest sporadyczny, a to oznacza, że za każdym razem szukamy takiej propozycji transportu, która w danym momencie będzie najbardziej korzystna. Dlatego też, jeśli organizujemy transport, powinniśmy zadbać o to, aby był on dla nas jak najbardziej opłacalny. I nie ważne jest tutaj, czy prowadzimy firmę transportową czy od czasu do czasu proponujemy transport indywidualnym osobom.

Zawsze taki kurs powinien być dla nas opłacalny.

Giełda transportowa

Jeżeli zajmujemy się transportem, ale nie jesteśmy dużą firmą, to warto patrzeć jakie propozycje może mieć dla nas giełda transportowa. Tam znajdziemy ogłoszenia o potrzebnym transporcie, gdzie będziemy mieli dokładnie podane co mamy przewieźć, na jakiej trasie, w jakiej godzinie i za jaką kwotę. Co więcej, sami również będziemy mogli się tam ogłaszać. To co jest wspaniałe w takiej giełdzie transportowej, to fakt, że możemy tak ustawić sobie trasę, abyśmy nie jechali pustym samochodem.

To oznacza, że zabieramy towar z jednego miejsca, dowozimy go do miejsca docelowego, a następnie stamtąd zabieramy jakąś inną przesyłkę, która ma być dowieziona do miasta, w której siedzibę ma nasza firma. W ten sposób, w obydwie strony mamy zapewniony ładunek, a co się z tym wiąże, cały czas zarabiamy i nie robimy pustych przejazdów, a więc w żaden sposób nie jesteśmy stratni. Na giełdzie transportowej jest wiele różnych ofert, więc nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem takiej oferty transportu, aby ten przejazd był dla nas opłacalny w obydwie strony.

Jak najlepiej wszystko rozwieźć

Jeżeli mamy tylko jeden punkt docelowy, to z transportem nie ma problemów, chociaż warto dopilnować, aby nie wracać pustym samochodem, tylko w drodze powrotnej również mieć coś do przewiezienia. Ale co zrobić, jeśli mamy kilka punktów, które musimy odwiedzić? Wówczas trzeba wszystko odpowiednio rozplanować.

Po pierwsze najpierw musimy pojechać do tego miejsca, do którego mamy najdalej, a następnie powoli zbliżać się do miejsca, w którym działa nasza firma. Ale jeśli w ten sposób chcemy rozwozić towar, to musimy pamiętać o takim jego ułożeniu na pace, aby to co będzie wydawane jako ostatnie, ładowane było jako pierwsze. A to co będzie wydawane jako pierwsze, ładowane powinno być ostatnie. Wówczas wystarczy tylko, że otworzymy pakę i na samym początku będziemy mieli po kolei te produkty, które akurat będą nam potrzebne. Takie załadowanie samochodu i ustalenie trasy, pozwoli nam na sprawne dostarczenie towaru i ograniczenie potrzebnego czasu do minimum.

Jeżeli chcemy, żeby nasz transport odbywał się sprawnie, to musimy dokładnie przemyśleć jak mamy jechać i w jaki sposób mamy zapakować nasz samochód. Im dokładniej to zrobimy, tym większa będzie szansa, że nie będziemy stratni na takim przewozie.