18 kwietnia 2024

Nowe modele samochodów

od 100 do 2000000

Skoda Fabia

Skoda Fabia to nieduży samochód osobowy, produkowany od 1999 roku. Pokazano go właśnie w tamtym roku we Frankfurcie w trakcie Międzynarodowego Salonu Samochodowego.

Bazą dla pojazdu stała się płyta podłogowa VW A04, tak samo zresztą jak było w przypadku SEATA Cordoby czy Volkswagena Polo. Dwa lata po premierze pierwszej generacji Fabii, pojawiły się wersje kombi oraz sedan (rok później można było dostać też odmianę RS).

Kolejna generacja opisywanego modelu Skody została pokazana publicznie w 2007 roku. Już trzy lata później samochód przeszedł facelifting, w wyniku którego jego wyposażenie wzbogacono o rozszerzone przednie światła oraz nowy, wydajniejszy silnik.

W 2013 roku Fabia stała się jednym z najpopularniejszych aut w Polsce. Współcześnie na drogach można oglądać trzecią już odsłonę Skody Fabii, którą szersza publiczność poznała w 2014 roku.

Ma on sporo wspólnego pod względem wizualnym z modelem Vision C, zaprojektowanym przez Josefa Kabana. Rok po premierze auto otrzymało prestiżową nagrodę „Best In Class”, przyznawaną przez EuroNCAP.

Warto korzystać z usługi wodorowania silnika w celu przedłużenia jego żywotności.