20 maja 2022

Nowe modele samochodów

od 100 do 2000000

Silniki w nowych modelach BMW

www.mycharts.com.pl

Konkurencja na rynku motoryzacyjnym jest tak duża, że marki zabiegają o klientów i oferują coraz to ciekawsze rozwiązania. BMW, mimo że cieszy się sporą popularnością, stara się nie pozostawać w tyle. Jakie nowości technologiczne pojawiły się w najnowszych modelach marki? Wyraźnie widać, że BMW poddaje się trendowi na stosowanie w pojazdach mniejszych jednostek napędowych z uwagi na ekologię. Latem ubiegłego roku BMW wprowadziło do większości modeli nowe silniki.

Wcześniej BMW słynęło z montowania w samochodach silników o dużej pojemności, w których moc y była przenoszona na tylną oś. Od jakiegoś czasu panuje trend w branży motoryzacyjnej na montowanie silników, w których napęd przekazywany jest na przednie koła. BMW konsekwentnie podąża za tym trendem. W serii 1 wprowadzono silnik trzycylindrowy o pojemności 1,5 litra, posiadający moc 136 KM.

Podobnie w seriach 2, 3 i 4. BMW X5 wyposażono w jednostkę napędową o 231 KM. producent zapewnił, że nie stracą na tym osiągi pojazdu. Aby zachować sprawność swojego silnika, warto od czasu do czasu poddać go zabiegowi czyszczenia takiemu jak wodorowanie silnika słubice.