12 sierpnia 2022

Nowe modele samochodów

od 100 do 2000000

Premiera hybrydy BMW M już wkrótce!

Inżynierzy ze sportowego oddziału BMW przymierzają się do stworzenia modelu z napędem hybrydowym. Jeszcze do niedawna popularne było zmniejszanie pojemności silnika bez obniżenia osiągów pojazdu.

Teraz nadchodzi prawdziwa rewolucja. Sportowy samochód od BWM ma być hybrydą.

Zespół projektantów BMW M zamierza wprowadzić silnik hybrydowy nie tylko z uwagi na zmniejszenie spalania i korzyści dla środowiska, ale ze względu na możliwość podwyższenia osiągów i moc sportowych wrażeń podczas jazdy. Póki co całkowicie elektryczne auto przeznaczone do sportowej jazdy jest wykluczone, co podkreślają projektanci z niemieckiego koncernu.

Jednakże hybryda mogłaby być dobrym rozwiązaniem dla koncernu. Co więcej, trzeba zauważyć, że największe marki, takie jak Porsche, Ferrari czy McLaren zdecydowały się na stworzenie modeli hybrydowych.

Póki co jeszcze nie wiadomo, który z modeli BMW M będzie hybrydą, ale marka zapowiada, że w najbliższej przyszłości można spodziewać się premiery. Warto przypomnieć o zabiegu silnika, jakim jest wodorowanie silnika, które potrafi wydłużyć żywotność auta.