7 grudnia 2022

Nowe modele samochodów

od 100 do 2000000

Nowy model BMW i3 do zadań specjalnych

www.anetakicman.pl

Producenci samochodów nieustannie starają się pokazywać, jak uniwersalne i funkcjonalne mogą być pojazdy elektryczne oraz hybrydy. BMW nie pozostaje w tyle. W ostatnich miesiącach zaprezentowana została wersja strazacja modelu. BMW i3 to auto zaawansowane technologicznie, a przy tym ekologiczne i bezpieczne dla środowiska. Zastosowany w aucie silnik elektryczny ma moc 170 KM.

Oznacza to, że pojazd może się rozpędzić do 100 km/h w przeciągu 7,2 sekundy. To świetny wynik. Jedno ładowanie pojazdu pozwala na pokonanie około 150 kilometrów. Co więcej, BMW wypuściło na rynek wersję hybrydową i3. Od momentu pojawienia się na ulicach i3, niemiecki koncern udowadnia, że jest to auto do zadań specjalnych.

Ten model pojazdu z powodzeniem służy policjantom na komisariatach w Monachium, Los Angeles czy Mediolanie. W Polsce, na przykład i3 wykorzystywana jest przez Idea Bank i służy jako mobilny wpłatomat. Kolejna propozycja BMW to i3 jako pojazd strażacki. Kwestią sporną jest ograniczony zasięg pojazdu..