6 czerwca 2023

Nowe modele samochodów

od 100 do 2000000

Nowe auto w rodzinie BMW

www.idealnypracodawca.pl

Miłośnicy modelu BMW X4 długo musieli czekać na mocniejszą wersję tego auta. Kilka miesięcy temu do rodziny BMW dołączył wariant M40i. W czym jest lepszy od pozostałych? BMW M40i został okrzyknięty najmocniejszą wersją popularnego modelu X4.

W tym wariancie silnik osiąga moc 360 KM. Przy tworzeniu pojazdu uczestniczyli projektanci ze sportowego oddziału BMW M i wyposażyli BMW M40i w silnik o pojemności trzech litrów i automatyczną skrzynię biegów. Wizualnie tę wersję X4 można rozpoznać po obniżonym zawieszeniu, innym kształcie zderzaków i końcówek wydechu oraz logo M znajdującym się na tylnej klapie pojazdu.

Ponadto mocniejsza wersja X4 posiada 19-calowe felgi. Wnętrze również nawiązuje stylistyką do sportowych pojazdów marki za sprawą sportowej kierownicy i mocno wyprofilowanych foteli. Testy pojazdu udowodniły, że setkę osiąga już po pięciu sekundach i jest w stanie pojechać nawet 250 km/h.

To świetny wynik, biorąc pod uwagę, że jest to SUV o wadze 1,9 tony. Z danych podanych przez producenta wynika, że spalanie pojazdu wynosi około 8,6 litra na sto kilometrów. W celu wydłużenia żywotności swojego BMW, warto po dłuższym użytkowaniu oddać go do zabiegu czyszczącego silnik np. wodorowanie silnika zielona góra.