Niebezpieczne pasje?

4 kwietnia 2018 Wyłącz przez Arek
www.poloniusz.org

Życie człowieka, który nie ma żadnej prawdziwej pasji zdawać się może niepełne. Jakieś hobby trzeba mieć, jednak powinno się zachowywać w tym pewien umiar. Jeśli na przykład pasjonujemy się zabytkowymi samochodami i motocyklami, to nie możemy przeznaczać na nie wszystkich posiadanych oszczędności.

Stare auta i motory potrafią sporo kosztować. Oryginalne modele sprzed lat, jeśli utrzymane są w odpowiednim stanie, mogą być nawet droższe od współczesnych nam pojazdów. W polskich realiach mało kto zarabia tak dużo, żeby było go stać na kolekcjonowanie tego typu maszyn.

Owszem, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wejść w posiadanie jednego czy drugiego auta, aby móc potem delektować się jazdą czy też spędzać wolne popołudnia w garażu pracując nad modernizacją swojego ukochanego samochodu. Jeśli chcemy, żeby nasza pasja wypełniała większość naszego dnia, to powinniśmy postarać się zorganizować w taki sposób, żeby móc również czerpać z niej dochody. Zaniedbywanie innych sfer życia i wydawanie ostatnich pieniędzy, żeby móc oddawać się swojemu hobby, nie jest jednak wskazane.