Naprawa zderzaków samochodowych

Naprawa zderzaków samochodowych

23 stycznia 2019 Wyłącz przez Arek

Zderzaki samochodowe jako, że są elementami wykonanymi z tworzyw sztucznych, łatwo ulegają uszkodzeniom. Nietrudno o pęknięcia przy zbyt bliskim podjeżdżaniu do krawężnika, nieudolnym parkowaniu czy przy nawet drobnej stłuczce. Warto wiedzieć, że nie musisz od razu kupować nowego zderzaka i wymieniać go na nowy.

Można go naprawić metodą klejenia. Metoda klejenia zderzaków polega na zgrzewaniu tworzywa przy użyciu odpowiednich spoin i temperatury. Zabieg ten wykonuje się przy pomocy elektrycznej zgrzewarki, co pozwala na precyzyjne wykonanie naprawy.

Ponadto nie należy się obawiać, że klejony obszar będzie podatny na ponowne pęknięcia. Otóż fragment znajdujący się w otoczeniu pęknięcia wzmacnia się poprzez wykorzystanie specjalnej siatki, która zwiększa wytrzymałość naprawianego obszaru. Co ważne, zderzak nie traci przy tym właściwości technicznych.

Naprawa zderzaka metodą klejenia jest znacznie tańsza niż wymiana tej części na nową i trwa zaledwie kilka godzin, zatem nie trzeba odstawiać pojazdu do warsztatu na kilka dni.