29 września 2023

Nowe modele samochodów

od 100 do 2000000

Na transport jest ściśle ustalony czas

https://sklep.regmot.com.pl/produkty/karoseria/oblachowanie/reperaturki-nadwozia,2,14768

Jeżeli prowadzimy firmę transportową, to z pewnością bardzo ważny jest dla nas czas. To, abyśmy w krótkim czasie zrobili jak najwięcej kursów, aby nasz przejazd był jak najbardziej opłacalny. Dodatkowo jeszcze nie chcemy jechać pustym samochodem, a kiedy już dotrzemy do miejsca załadunku czy rozładunku, chcielibyśmy być jak najszybciej obsłużeni, bo każda minuta stania w miejscu, to minuta stracona.

Tym bardziej, że w transporcie czas jest ściśle określony, a to oznacza, że jeśli spóźnimy się z dostarczeniem towaru, to może się okazać, że będziemy musieli się liczyć z karą.

Od czego zależy czas?

Jeżeli zastanawiamy się, od czego zależy czas, jaki mamy przeznaczony na transport, to musimy wiedzieć, że zazwyczaj jest to umowny okres, jaki został ustalony pomiędzy sprzedającym a kupującym. My jako firma transportowa mamy dostarczyć wybrany towar w określone miejsce, w ściśle określonym czasie.

Jeśli okaże się, że się spóźnimy, może się okazać, że poniesiemy z tego tytułu jakąś karę. Poza tym, jeśli zobowiązujemy się, że faktycznie dostarczymy zamówiony towar w takim czasie, to powinniśmy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby faktycznie tak było, bo klient oczekuje na ten towar, a każdy dzień zwłoki może powodować jego irytację i co więcej, będzie źle świadczył o naszej firmie. To z kolei może spowodować, że nie będą już chcieli korzystać z naszych usług, a tego z pewnością wolelibyśmy uniknąć.

Dlatego też, niezwykle ważne jest to, abyśmy dotrzymywali umówionego czasu i żebyśmy realnie brali pod uwagę swoje możliwości, jeśli chodzi o czas, jaki potrzebujemy na przewiezienie towaru z punktu A do punktu B.

Czasami o czasie decyduje towar

Jeżeli mamy przewieźć jakiś towar, który nie ulega zepsuciu, tak jak książki czy inne produkty niespożywcze, to zazwyczaj można się umówić na dłuższy czas transportu. Jednak są takie artykuły, które mają stosunkowo krótki czas przydatności, a to oznacza, że wówczas musimy dopilnować, żeby trafiły jak najszybciej do miejsca przeznaczenia.

Tak się dzieje nie tylko w przypadku transportu artykułów spożywczych, ale również ciętych kwiatów, które w jak najkrótszym czasie powinny znaleźć się w miejscu docelowym. Co więcej, takie artykuły, które mogą się szybko popsuć, muszą być dostarczone nie tylko w możliwie najkrótszym czasie, ale również muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki. Jak chociażby niższą temperaturę w której będą przewożone.

To oznacza, że chcąc oferować wszelki możliwy transport, powinniśmy mieć do dyspozycji różne samochody, tak abyśmy mogli spełnić wszystkie wymagania, jakie będą przed nami stawiane podczas transportu. Koniecznie zobaczmy jakie mamy tutaj możliwości, sprawdzajmy czy czas jaki mamy na dostarczenie danego produktu jest możliwy do zrealizowania. To ważne, bo może się okazać, że w razie niewywiązania się z ustalonego terminu, będziemy musieli się liczyć z karą finansową, a tego z pewnością wolelibyśmy uniknąć.

Dlatego też, przed podjęciem zlecenia, trzeba dokładnie zapoznać się z wszystkimi wytycznymi, które będą go dotyczyły.