3 lipca 2022

Nowe modele samochodów

od 100 do 2000000

Kia Picanto

www.5m.org.pl

Wśród popularnych samochodów, należących do klasy aut miejskich, trudno nie wymienić modelu Kia Picanto, wypuszczanego na rynek przez koncern Kia Motors. Pierwsza generacja tego samochodu została pokazana we Frankfurcie w trakcie targów motoryzacyjnych w 2003 roku. Warto zauważyć, że to najmniejszy pojazd, jaki kiedykolwiek wypuściło Kia Motors.

Sama jego nazwa nawiązuje do słowa „picquant”, pochodzącego z języka francuskiego i oznaczającego dokładnie coś, mającego własny, indywidualny charakter. Pierwsza generacja Kii Picanto posiadała trzy różne wersje wyposażenia – M, L oraz XL. Podstawą każdego z nich były oczywiście poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera, system antypoślizgowy oraz światła do jazdy dziennej.

Warto zauważyć, że przednie zawieszenia bazuje na kolumnach McPhersona, natomiast tylne wspiera się na belce skrętnej. Od 2011 roku pałeczkę przejęła druga generacja Kii Picanto. Samochód różnił się nieco od swojego pierwowzoru, a dość atrakcyjną stylistyką nawiązywał do innych aut tego koncernu.

Jeśli chodzi o skrzynię biegów, występuje ona u niego w dwóch wariantach – pięciobiegowym manualnym oraz czterobiegowym automatycznym.