Foliomaty- stabilne utrzymanie ładunku

20 maja 2017 Wyłącz przez Arek
tłoczenie tablic

Po wykonanej pracy robota paletyzującego przychodzi czas na kolejne istotne czynności, które pozwolą na bezpieczne przetransportowanie ładunku.

Jeżeli utworzone stosy na palecie zostałyby podniesione nie uniknione jest, że większość kartoników uległa by przesunięciu, a w konsekwencji wypadła by z całej konstrukcji.

Dlatego też istotne jest stabilne owinięcie całego ładunku, w tym wypadku stosuje się specjalną folię, która utrzymuje wszystkie artykuły na swoim miejscu, bez możliwości przemieszczania się.

Można zastosować ręczne owijanie pojedynczych paczek, jednak przy większych ilościach wykorzystuje się tak zwane foliomaty, które wykonają całą pracę sprawnie oraz zdecydowanie szybciej.

Samo owijanie może odbywać się w różny sposób w zależności od rodzaju zastosowania urządzenia, jednak zawsze wykorzystuje się tutaj strech folię o bardzo dobrych właściwościach.

Elastyczna, rozciągliwa, a przede wszystkim wytrzymała zabezpiecza ładunek nie tylko przed przesuwaniem, ale także działaniem zewnętrznych czynników.