18 kwietnia 2024

Nowe modele samochodów

od 100 do 2000000

Diagnostyka elektroniczna pojazdu

Diagnostyka elektroniczna samochodu następuje po podłączeniu go do komputera w warsztacie. Jest ona wyjątkowo skuteczna, ponieważ za jej sprawą da się zdecydowanie szybciej ustalić przyczynę usterki i określić, co dolega autu. Tę innowacyjną metodę stosuje się obecnie niezwykle często, gdyż daje ona naprawdę duże korzyści.

Komputerowa diagnostyka pozwala na rozpoznanie kodu usterek poszczególnych układów, znajdujących się w samochodzie. Co ważne, używa się jej także podczas wybierania pojazdu z autokomisu – dzięki niemu można bowiem sprawdzić, ile auto przejechało kilometrów oraz jaki jest jego dokładny stan techniczny. W ten sposób można skutecznie zapobiec kupnu wadliwego egzemplarza.

Największą zaletą diagnostyki komputerowej jest oczywiście brak konieczności demontażu kolejnych elementów samochodu, by ustalić, co się właściwie stało i z jak dużą szkodą ma się do czynienia. Komputer każdego auta posiada układ diagnostyczny zaprogramowany w ten sposób, by pojazd funkcjonował zgodnie z oczekiwaniami. Podłączony do niego sprzęt zauważa odchylenia od normy i właśnie w ten sposób znajduje usterki.