3 lipca 2022

Nowe modele samochodów

od 100 do 2000000

Co zrobić, gdy zapalniczka samochodowa nie działa?

www.zzg.zgora.pl

Zapalniczka samochodowa jest dosyć przydatnym elementem wyposażenia samochodowego. Można podłączyć do niej ładowarkę samochodową i naładować telefon lub nawigację w trakcie jazdy. Jeżeli w Twoim samochodzie zapalniczka nie działa, podpowiadamy, jak ją samodzielnie naprawić.

Najczęstszym problemem z zapalniczką samochodową jest to, że nie wyskakuje, co wynika z tego, że nagrzewa się słabo lub wcale. W takiej sytuacji należy skontrolować, czy bezpiecznik odpowiadający za zapalniczkę nie przepalił się i nie wymaga wymiany. Zdarza się również, że zapalniczka wyskakuje, ale nie nagrzewa się.

Wtedy należy najpierw wyciągnąć bezpiecznik, a następnie wyciągnąć gniazdo zapalniczki. W środku gniazda znajdują się blaszki, które mają za zadanie podtrzymywać zapalniczkę. Trzeba sprawdzić, czy się nie wygięły, jeśli tak, należy lekko je podgiąć do środka.

Jeżeli występują inne problemy z zapalniczką, warto sprawdzić, czy kable są prawidłowo podłączone do instalacji. Co więcej, czasem przyczyną niedziałającej zapalniczniki jest zbyt niskie napięcie w kablach.